בחצי היורם

 התכנית "בחצי היורם" עלתה לאוויר עם תחילת פעילותו של רדיו דרום, בינואר 1996.

מיום השידורים הראשון הביאה איתה התוכנית משב רוח חדש ומרענן  , ועד מהרה קנתה לעצמה קהל מאזינים רב ומגוון, שהפך אותה לתוכנית הדגל של רדיו דרום.

התכנית "בחצי היורם" משודרת בשעות הצהריים, ומשלבת קטעי הומור וסאטירה אקטואליים לצד מוסיקה עדכנית, פינות מיוחדות, אמנים אורחים, ומשחקים נושאי פרסים עם המאזינים.

הראש והלב של התוכנית הוא יורם סוויסה, שדר שהוא וירטואוז רדיופוני, קשוב וקולח עם יכולת אלתור בלתי רגילה, ודרך ייחודית להגיע לליבם של המאזינים. בהיותו די ג'י מקצועי ומנוסה, יורם משלב בתוכניתו מגוון סגנונות מוסיקליים ובכך מכוון לקהל מאזינים מגוון. לצדו של יורם עומד צוות הפקה מקצועי ומסור, וצוות קריאטיבי שאחראי על כתיבת תכנים לתכנית ושילוב דמויות משעשעות.

הניווט המדויק של יורם סוויסה וצוות התוכנית, במסע אל לב המאזינים הוליד את התמהיל המושלם בין בידור, עזרה לקהילה, קידום אומנים ומוסיקה טובה.  כל אלה יחד הפכו את "בחצי היורם" לתוכנית המאוזנת  והמדוברת ביותר  .

"בחצי היורם" מחזירה אהבה לקהילה 

התכנית "בחצי היורם" מתכתבת עם הקהילה אליה היא משדרת לא רק בתכנים הבידוריים המשודרים מידי יום, אלא גם ביזמות וביצוע של פרויקטים  למען הקהילה. התוכנית אימצה את "האגודה למען החייל" ויחד ביצעו שיתופי פעולה כגון סיוע לחיילים בודדים בחגים, שידורים חיים עם חיילים המשרתים בעזה, וגיוס של למעלה ממיליון שקלים ביום שידורים מיוחד שהוקדש לשירותרום האחרון. 

יורם סוויסה ידוע ברגישות שלו לסיפורים אנושיים נוגעים ללב, ולכן פעמים רבות הוא משתמש בכוח ובאמון שקיבל ממאזיניו, כדי לעזור למי שצריך. כך לדוגמה, יורם רתם את התוכנית לגיוס כספים עבור אישה שנזקקה להשתלת כליה, ולאדם שנגמל מסמים סייע לפתוח מרכז גמילה בשיתוף עם הרשויות. באחד המקרים באופן ספונטאני, כשיורם סוויסה שוחח בתכניתו עם הראל סקעת, עלתה לשידור ילדה מקסימה ממבועים שסיפרה שהיא מעריצה של הראל ושהיא לא תוכל להגיע לאירוע החתימה שלו על הדיסק החדש כי היא עברה ניתוח בגב. הראל שמאוד התרגש מהשיחה הבטיח לה שהוא יגיע עד אליה הביתה וייתן לה אישית את הדיסק. במלחמת לבנון השנייה יורם סוויסה החליט להנעים את זמנם של תושבי הצפון שנמלטו מהאימה לאילת ולים המלח. יורם לקח את צוות התוכנית, צירף אליו אומנים כמו ליאור נרקיס, נדב אבקסיס, אלון דה לוקו והדוגמנית מירי בוהדנה, וכל השבוע שידר ושימח את תושבי הצפון, חילק להם מתנות, והיה קשוב לתחושות הקשות שלהם.

לא צפוי ולא שפוי

אם יש משהו אחד בטוח בתכנית "בחצי היורם", זה שהיא תהיה לא צפויה ולא שפויה. מכאן גם מגיע כוח המשיכה אליה. יורם סוויסה לא אובחן רשמית כלא שפוי, אבל המאזינים שלו יודעים שאפשר לצפות ממנו להכל. הראש המשוגע של יורם הוליד כמה מהמייזמים היותר מטורפים שנשמעו אי פעם ברדיו. באחד מהם, חמישה זוגות שרצו להביא ילדים לעולם הגיעו בלילה למלון בבאר שבע. לאורך כל הלילה הזוגות השתוללו בחדרים, והזוג הראשון שאצלו נקלט ההיריון  זכה לליווי צמוד של התוכנית, כולל בדיקות אולטרסאונד, שידור מחדר הלידה, בחירת שם לרך הנולד ע"י המאזינים, וארגון ברית המילה. מיזם נוסף שהגה יורם הוא "נקמת היורמים" – מסיבה לממושקפים בלבד במועדון הפורום בבאר שבע. 1500 משקפופרים הגיעו באותו ערב למסיבה ומידי שעה אחד עלה בגורל, משקפיו נשברו והוא זכה לניתוח להסרת משקפיים בלייזר, מתנה. בכל המיזמים, המאזינים היו שותפים פעילים בכל המהלכים, והאירועים עצמם זכו לסיקור נרחב גם באמצעי התקשורת האחרים.